Make your own free website on Tripod.com

acfa_banner_rounded.jpg

2003 Rocky Mountain Section Championships

Home
Contact ACFA
What is Fencing?
ACFA News
ACFA Membership Information
New Member Information
Online Sportswear Store
2015 - 2016 Tournament Calendar
Amarillo Open Fencing Tournament
Tournament Results
AC Fencing Salle
Coaches
Fencers
Teaching Assistants
The Armory
Administration
ACFA Competitive Fencer History
Nusz Guide to National Tournaments
Amarillo College Fencing Classes
AC Youth Fencers
AC Adult Class Tournament Results
AC Youth Class Tournament Results
Photo Albums
Internet Links
USA Fencing Information
Fencing Library
Fencing Terms Glossary
Fencing Essentials
Fencing History Index
AC Fencers Speak Out
Archives
Random Fun Stuff

2003 ROCKY MOUNTAIN SECTION CHAMPIONSHIPS
May 10 - 11, 2003
Santa Fe, New Mexico
 
TOURNAMENT RESULTS
(INCOMPLETE)
 
MEN'S FOIL
  1. Nicholas Chinman     A03     Colorado     D1A, DV2
  2. Carlos Alvarez     B02     Arizona     D1A
  3. Sean Planchard     C00     Colorado     D1A, AutoDV2
  4. Drew Moseley     B01     Arizona     D1A
  5. Anthony Seward     C02     New Mexico     D1A, AutoDV2
  6. David Ribaudo     B03     Arizona     D1A
  7. Jeff Kern     E02     New Mexico     D1A, DV2, AutoDV3
  8. Daniel Todd     E02     Kansas     D1A, DV2, DV3
  9. Charles Todd     D02     Kansas     D1A, DV2, DV3
  10. David Fansler     U      Arizona     D1A, DV2, DV3
  11. Robet Coker     D03     New Mexico     AutoDV2, AutoDV3
  12. John Vozella     U     Colorado     DV2, DV3
  13. Ra'ad Rabieh     C03     Arizona     AutoDV2, AutoDV3
  14. Matt Lam     D02     Arizona     Dv2, DV3
  15. Theron Haan     D02     Colorado     DV3, DV2
  16. Joe Ditzler     U     New Mexico     AutoDV2, AutoDV3
  17. Damien Romney     U     New Mexico     DV3
  18. Anthony Park     E03     Arizona     DV3
  19. Gayther Gonzales     U     New Mexico     DV3, VET
  20. Adam Hall     E03     New Mexico     DV3
  21. John Patrick Mehaffy     U     New Mexico     DV3, VET
  22. L. Alexander Martinez     U     New Mexico     DV3

WOMEN'S FOIL

  1. Daisy Flores     A01     Arizona     D1A
  2. Rebecca Moss     C03     Arizona     D1A, DV2
  3. Kalina Arpke     B02     Kansas     D1A
  4. Natalie Mazorol     B02     New Mexico     D1A
  5. Aly Rush     B03     Colorado     D1A
  6. Christina Tillman     E03     Kansas     D1A, AutoDV2, AutoDV3
  7. Christa Laser     D03     Arizona     D1A, DV2, DV3 

MENS EPEE

 

WOMENS EPEE

  1. Christina Hatcher     C03     Colorado     D1A, AutoDV2
  2. Sarah Bush     D03     Nebraska     D1A, AutoDV2, AutoDV3
  3. Lara Hammerick     C03     Colorado     D1A, AutoDV2
  4. Paige Fox     B01     Colorado     D1A
  5. Rebecca Moss     B03     Arizona     D1A
  6. Helene Lopez     U     Arizona     D1A, DV2, DV3
  7. Cynthia Toms     U     Colorado     D1A, DV2, DV3
  8. Mary Dumas     E03     Nebraska     D1A, DV2, DV3
  9. Christie Campbell     U     Colorado     D1A, DV2, DV3
  10. Sallie Dietrich     E02     Nebraska     D1A, AutoDV2, AutoDV3
  11. Gail MacQuesten     E01     New Mexico     AutoDV2, AutoDV3, VET
  12. Julie Hunt     U     Plains Texas     DV2, DV3
  13. Lorraine Gruys     U     New Mexico     DV2, DV3, VET

MENS SABRE

  1. Matt Vodjansky     D1A, AutoDV2
  2. Joshua Bush     D1A, DV2, DV3
  3. Jonathan Kloepper     D1A
  4. William Randolph     D1A
  5. Paul Hicha     D1A, DV2, DV3
  6. William Goering     D!A, DV2, DV3
  7. John Vozella     D1A, DV2, DV3
  8. Anthony Seward     D1A, AutoDV2, AutoDV3

WOMENS SABRE