Make your own free website on Tripod.com

acfa_banner_rounded.jpg

2003 Plains Texas Division Championships

Home
Contact ACFA
What is Fencing?
ACFA News
ACFA Membership Information
New Member Information
Online Sportswear Store
2015 - 2016 Tournament Calendar
Amarillo Open Fencing Tournament
Tournament Results
AC Fencing Salle
Coaches
Fencers
Teaching Assistants
The Armory
Administration
ACFA Competitive Fencer History
Nusz Guide to National Tournaments
Amarillo College Fencing Classes
AC Youth Fencers
AC Adult Class Tournament Results
AC Youth Class Tournament Results
Photo Albums
Internet Links
USA Fencing Information
Fencing Library
Fencing Terms Glossary
Fencing Essentials
Fencing History Index
AC Fencers Speak Out
Archives
Random Fun Stuff

USFA PLAINS TEXAS DIVISION CHAMPIONSHIPS

(Qualification Tournament for Summer Nationals)

April 5-6, 2003

TOURNAMENT RESULTS

 

MENS EPEE

1

Alex Laugesen

E03

ACFA

Div. II, III

2

Jared Slaughter

E02

ACFA

Div. II, III

3

Kyle Taylor

E03

DTFC

Div. II, III

4

Matt Hite

E03

HPF

Div. II, III

5

Aaron Clements

C00

DTFC

6

Chuck Slaughter

E03

ACFA

Div. III, VET

7

Dan Gruver

E02

ACFA

Div. III, VET

8

Andy Melius

U

ACFA

Div. III

9

Dale Potter

U

HPF

Div. III

10

Evan Burner

U

ACFA

Div. III

11

Jacob Ferguson

U

ACFA

Div. III

12

Mark Webb

U

DTFC

Div. III, VET

13

Colt James

U

DTFC

Div. III

 

WOMENS EPEE

1

Julie Hunt

U

DTFC

Div. II, III

2

Vanarie Seunsom

U

DTFC

Div. II, III

3

Cassandra Karnezis

U

DTFC

Div. III

 

MENS FOIL

1

Josh Evans

C03

ACFA

Div. II

2

Evan Burner

D03

ACFA

Div. II, III

3

Alex Laugesen

D02

ACFA

Div. II, III

4

Jared Slaughter

D03

ACFA

Div. II, III

5

Chuck Slaughter

E03

ACFA

Div. II, III, VET

6

Ben Simpson

E03

ACFA

Div. II, III

7

Danny Tickner

D03

HPF

Div. III

8

Brandon Lee

E03

HPF

Div. III

9

Matt Hite

D02

HPF

Div. III

10

Sam Wakefield

E03

ACFA

Div. III

11

Raymond Weld

U

ACFA

Div. III, VET

12

Chance Fansler

U

ACFA

Div. III

13

Aaron Clements

U

DTFC

Div. III

14

Timothy Ingalls

U

MFC

Div. III

15

Noah Burner

E03

ACFA

Div. III

16

Carl Williams

U

ACFA

Div. III, VET

17

Jake Ferguson

U

ACFA

Div. III

18

Marcus Hite

U

HPF

Div. III

 

WOMENS FOIL

1

Victoria Conoley

U

ACFA

Div. II, III

2

Vanarie Seunsom

U

DTFC

Div. II, III

3

Cassandra Karnezis

U

DTFC

Div. III

4

Julie Hunt

U

DTFC

Div. III

 

CADET MENS FOIL

1

Danny Tickner

D03

HPF

Qualified Nationals

2

Noah Burner

E03

ACFA

Qualified Nationals

3

Dakoda Scott

U

FFT

4

Dale Potter

U

HPF

 

MENS SABRE

1

Jared Slaughter

U

ACFA

Div. II, III

2

Aaron Clements

E01

DTFC

Div. II, III

3

Chuck Slaughter

U

ACFA

Div. III, VET

4

Jake Ferguson

U

ACFA

Div. III

 

 

LEGEND

ACFA

Amarillo College Fencing Association, Amarillo, TX

DTFC

Double T Fencing Club, Texas Tech University, Lubbock, TX

FFT

Fannin Fencing Team, Fannin Middle School, Amarillo, TX

HPF

High Plains Fencing, Amarillo, TX

MFC

Machaira Fencing Club, Amarillo, TX