Make your own free website on Tripod.com

acfa_banner_rounded.jpg

2003 New Mexico Open Fencing Tournament

Home
Contact ACFA
What is Fencing?
ACFA News
ACFA Membership Information
New Member Information
Online Sportswear Store
2015 - 2016 Tournament Calendar
Amarillo Open Fencing Tournament
Tournament Results
AC Fencing Salle
Coaches
Fencers
Teaching Assistants
The Armory
Administration
ACFA Competitive Fencer History
Nusz Guide to National Tournaments
Amarillo College Fencing Classes
AC Youth Fencers
AC Adult Class Tournament Results
AC Youth Class Tournament Results
Photo Albums
Internet Links
USA Fencing Information
Fencing Library
Fencing Terms Glossary
Fencing Essentials
Fencing History Index
AC Fencers Speak Out
Archives
Random Fun Stuff

2003 New Mexico Open Fencing Tournament

October 25 - 26, 2003

FINAL RESULTS

Open Épée (Group A2)

1 REES Dan NCF CO A03

2 FRENCH Timothy USAFA CO A03

3 MOODY Jimmy NCF CO A03

3 RANDO Gian-Carlo USAFA CO B01 earns B03

5 HICKS Terry RFC OK A02

6 MATEJU Milan NMFF NM U earns C03

7 FLORES Daisy GLOBAL AZ A02

8 ROGERS Chris UTEP BDRTX C02 earns C03

9 ELLIOTT Joe MORI OK B03

10 BAKER Brad UNATCH NM C01

11 SALEM Abdel USAFA CO C02

12 STOCKDALE Jason USAFA CO B03

13 SLAUGHTER Jared TTECH PLNSTX D03

14 ELDRIDGE Darrel NCF CO B03

15 MARSHALL Curtis USAFA CO C03

16 MEIDELL Phillip PF AZ A02

17 UNDERWOOD John FIT NTX D01

18 HILL Tom LAFC NM D03

19 IOWA Lawton CFS CO C03

20 NELSON Gregory NMFC NM D03

21 BROCK Larry NMFC NM D00

22 MIFSUD Paul NMFF NM B00

23 BRUS Brian RFC OK B02

24 ANDREWS Stephen CFS CO U

25 TAYLOR Apphia USAFA CO U

26 ORICK Daniel UNATCH PLNSTX B03

27 RIBAUDO David GLOBAL AZ A03

28 ALVAREZ Carlos AFA AZ B03

29 CAREY Andrew NMFC NM U

30 FINSTER Sam TEXEX BDRTX U

31 NOLL Mischa HDFC NM E03

32 TOOLEY Tom CFS CO B02

33 IOWA Remmington CFS CO E03

34 SLAUGHTER Chuck ACFA PLNSTX E03

35 HITE Matt HPF PLNSTX E03

36 KRULIK Josiah ACFA PLNSTX U

37 HICKS Randy RFC OK A02

38 WALROND Dylan NCF CO D03

39 NIEMANN Karl NCF CO B03

40 LEDFORD Craig ACFA PLNSTX U

41 SEGAL Brian MSUFC IE U

42 SEROFF Andrew NCF CO E03

43 MARCUM Neil TTECH PLNSTX U

44 HAAN Theron NCF CO U

45 NISHIKAWA Elise NCF CO U

46 METTES Serge USAFA CO U

46 REINEKE Ryan NMFC NM U

48 COONCE Jesse NCF CO U

49 BRANDT Travis TEXEX BDRTX U

50 MORENO Teresa USAFA CO U

51 PFARR Chris CFS CO U

52 BROWN Megan NCF CO U

53 BIGELOW Lydia USAFA CO U

54 GONZALEZ Gayther NMFF NM U

55 HALL Adam NMFC NM U

56 BASS Christopher CMP CO U

57 BLOUGH Casey TEXEX BDRTX U

58 SCHREIBER Dominick UNATCH NM U

59 ANDREWS Taylor CFS CO U

60 PECHOTA Damion NCF CO U

61 ROMNEY Damian UNATCH NM U

62 MARTINEZ Alexander NMFF NM U

63 KELLER Joseph USAFA CO U

64 WOLNIEWICZ Jacob NCF CO U

Women's Foil (Group D1)

1 FLORES Daisy GLOBAL AZ A03

2 TILLMAN Christina KANZA KS E03

3 ARPKE Kalina KANZA KS A03

3 ROELL Ashley USAFA CO C02

5 ODOM Suzanne NMFF NM E01

6 CONOLEY Victoria ACFA PLNSTX U

7 BUDDRIUS Gale HDFC NM U

8 CHOUNET Natalie USAFA CO U

9 VANIER Sarah KANZA KS E02

10 BERNSTEIN Kathryn NCF CO E02

11 LEDFORD Jamy ACFA PLNSTX U

12 COOK Ebony USAFA CO E03

13 TALBERT Molly NMFF NM U

14 HERRERA Monica USAFA CO U

15 FREITAG Christina TTECH PLNSTX U

15 TORRES Marie SDLNG BDRTX U

Open Sabre (Group C1)

1 BARTRON Sam USAFA CO B99

2 BLAS Sean USAFA CO D03

3 MAZOROL Lydia HDFC NM B03

3 WILKERSON Mary DFC CO D03

5 OBOHO Pappy USAFA CO U earns E03

6 TRICE Josh USAFA CO E02 earns E03

7 BAKER Brad UNATCH NM D03

8 ANDERSON Nathan DFC CO C03

9 GOERING William DFC CO C03

10 SHING Weytao SDLNG BDRTX U

11 SEGAL Brian MSUFC IE E03

12 PESTOTNIK Sharol CFA CO B03

13 FREIMAN Alison USAFA CO E02

14 ROMERO Marissa USAFA CO E02

15 KISHI Takashi TEXEX BDRTX U

16 LEDFORD Craig ACFA PLNSTX U

17 ZINNEL Mary USAFA CO U

18 BARON Chris USAFA CO U

19 GULCZYNSKI USAFA CO U

Women's Épée (Group D1)

1 LONG Sophia PFALC AZ E03 earns D03

2 ODOM Suzanne NMFF NM U earns E03

3 FLORES Daisy GLOBAL AZ A02

3 TAYLOR Apphia USAFA CO U earns E03

5 CAMPBELL Christie CFS CO U

6 MONTOYA Amy LVFC NV U

7 HUSPENI Elaine CFS CO U

8 KARNEZIS Cassandra TTECH PLNSTX U

9 FENCER EXCLUDED

10 MORENO Teresa USAFA CO U

11 BIGELOW Lydia USAFA CO U

12 ELLIOTT Suzanne UNATCH LV E03

13 THORENSON Brynn FFC CO E01

14 BROWN Megan NCF CO U

15 HUNT Julie TTECH PLNSTX U

16 EDLIN Andrea TTECH PLNSTX U

17 NISHIKAWA Elise NCF CO U

18 LEDFORD Jamy ACFA PLNSTX U

19 ORY Arlene NMFF NM U

Open Foil (Group A2)

1 HORANYI Andras NCF CO A03

2 HOLBROOK Andrew KANZA KS A02

3 FLORES Daisy GLOBAL AZ A03

3 TODD Charlie KANZA KS C03 earns B03

5 HOLBROOK Jonathan KANZA KS B03

6 ROGERS Chris UTEP BDRTX D03 earns C03

7 MOSELEY Drew AFC AZ B01

8 RIBAUDO David GLOBAL AZ B03

9 ALVAREZ Carlos AFA AZ B02

10 COKER Rob LAFC NM D03

11 TICKNER Danny HPF PLNSTX D03

12 ARPKE Kalina KANZA KS A03

13 ORICK Daniel UNATCH PLNSTX C03

14 MAZOROL Natalie HDFC NM B02

15 SEWARD Anthony NMFF NM C02

16 HODGES Grant KANZA KS C03

17 SHING Waytao SDLNG BDRTX D03

18 TILLMAN Christina KANZA KS E03

19 ODOM Suzanne NMFF NM E01

20 FINSTER Sam TEXEX BDRTX E03

21 BERNSTEIN Kathryn NCF CO E02

21 BROCK Larry NMFC NM U

23 ROELL Ashley USAFA CO C01

24 SIMPSON Ben ACFA PLNSTX E03

25 COOK Ebony USAFA CO E03

26 PARKS Eric AFC AZ E03

27 CAREY Andrew NMFC NM E03

28 SEGAL Brian MSUFC IE E02

29 HAAN Theron NCF CO D02

30 NOLL Mischa HDFC NM E03

31 SLAUGHTER Jared TTECH PLNSTX D03

32 ROMNEY Damian UNATCH NM U

33 CONOLEY Victoria ACFA PLNSTX U

34 TANO Julius UTEP BDRTX E03

35 SLAUGHTER Chuck ACFA PLNSTX D03

36 GAMEZ Julio USAFA CO D03

37 KRULIK Josiah ACFA PLNSTX E03

38 DITZLER Joseph NMFF NM U

39 SEALY Ryan USAFA CO E03

40 HALL Adam NMFC NM E03

41 LONG Bryan SDLNG BDRTX D03

42 WRAMPELMEIER-BROOK ACFA PLNSTX U

43 CHOUNET Natalie USAFA CO U

44 HERRERA Monica USAFA CO U

45 BUDDRIUS Gale HDFC NM U

46 KELLER Joseph USAFA CO U

47 MARTINEZ Alexander NMFF NM U

48 MORGAN Kent USAFA CO E02

49 BLOUGH Casey TEXEX BDRTX E03

50 MONTOYA Joaquin HDFC NM U

51 CHEN Carl USAFA CO U

52 ACCARDI Evan NCF CO U

52 VANIER Sarah KANZA KS E02

54 MARCUM Neil TTECH PLNSTX U

55 LEDFORD Craig ACFA PLNSTX U

56 BAILEY Lance TTECH PLNSTX U

57 BRANDT Travis TEXEX BDRTX U

58 OLIVER Kieran NCF CO U

Women's Sabre (Group E1)

1 MAZOROL Lydia HDFC NM B03

2 ROMERO Marisa USAFA CO E02

3 PESTOTNIK Sharol CFA CO B03

3 WILKERSON Mary DFC CO D03

5 FREIMAN Alison USAFA CO E02

6 GULCZYNSKI Katherine USAFA CO U

7 TORRES Marie SDLNG BDRTX U

8 ZINNEL Mary USAFA CO U

Veteran's Épée (Group E1)

1 ELLIOTT Joe MORI OK B03

2 HICKS Terry RFC OK A02

3 HICKS Randy RFC OK A02

3 UNDERWOOD John FIT NTX D01

5 NELSON Gregory NMFC NM D03

6 SLAUGHTER Chuck ACFA PLNSTX E03

7 BROCK Larry NMFF NM D00

8 HILL Tom LAFC NM D03

9 GONZALEZ Gayther NMFF NM U

10 LEDFORD Craig ACFA PLNSTX U